قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / زیبایی / از بین بردن موهای زائد + ناحیه تناسلی

از بین بردن موهای زائد + ناحیه تناسلی

یکی از راه‌های از بین بردن موهای زاید اطراف آلت تناسلی استفاده از تیغ یا ژیلت است که این تیغ‌ها اغلب باعث تیرگی دور آلت تناسلی می‌شوند بهترین راه برای جلوگیری از آن استفاده از روش‌های جایگزین می‌باشد, قبل از بیان راه حل رفع تیرگی باید بگویم شیو کردن می‌تواند دو عارضه پوستی و زیبایی ایجاد کند:

از بین بردن موهای زائد + ناحیه تناسلی

عوارض پوستی شیو کردن :

۱- ایجاد جوش‌های بزرگ و یا ریزی در محل که بعضا حتی سر چرکی هم ندارند و فقط برجستگی دردناک قرمز رنگی هستند. این عوامل التهابی که در محل موها ایجاد میشوند، در صورتی که ریز و کوچک باشند و سر سفید رنگ چرکی داشته باشند، فولیکولیت نام دارند و هیچ خطری ندارند.

۲- ایجاد تیرگی پوستی که از نظر زیبایی قابل توجه است .

برای رفع مشکل ایجاد فولیکولیت :

۱- قبل از اقدام به شیو، محل را کاملا با آب و صابون بشویید، از تیغ‌های یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از شیو هم از صابون و یک آنتی بیوتیک ضعیف پوستی مثل کلیندامایسین ۲% استفاده کنید .

۲- بجای تراشیدن و یا شیو کردن از پماد‌های موبر استفاده کنید . تیغها اغلب باعث تیرگی دور الت میشوند.

برای رفع تیرگی الت :

۱- چند لیموی تازه را آب گرفته و با مقدار برابر از آب مخلوط کنید و به اندام خارجی خود بمالید و ۵ دقیقه صبر کرده و سپس آن را بشویید . یادتان باشد در صورت بروز حساسیت پوستی و سوزش غیر عادی بلافاصله محل را با آب فراوان بشویید .

۲- نیز بخصوص در مورد حساسیت داشتن پوست به آب لیمو می‌توانید پس از شستشو و خشک کردن محل در حالی که قدری پوست اندام مرطوب  است از کرم‌های سفید کننده استفاده کنید .

۳- توصیه ی اکید این است که جهت جلوگیری از ایجاد مشکل از کرم‌های موبر استفاده کنید .

برای این کار محل اندام دارای مو را مرطوب کرده و نه خیس . سپس کرم را با دست یا وسیله ی موجود در آن روی محل بمالید و بعد از حدود ۵ دقیقه محل را خوب بشویید .

با رعایت این موارد التی سفید و زیبا خواهید داشت

 

تذکر مهم :

استفاده از آب لیمو یا کرم سفید کننده فقط برای اندام خارجی است . از ورود حتی ذره ای به واژن جلوگیری فرمایید .

 

سوال و جواب :
علت تیره شدن پوست آلت تناسلی زنان چیست؟
آیا راهی برای درمان تیرگی این ناحیه و زیر بغل وجود دارد؟

شما اول باید به عادت‌های لباس پوشیدن راه رفتن نوع لباس میزان گرمای ناحیه آلت خودتان و حتی نوع ماده موبری که استفاده می‌کنید توجه کنید درباره ناحیه فرج میزان ترشحات ناحیه هم می‌تواند مزید بر علت شود و گاهی نوع صابونی که استفاده می‌کنید
خارش‌های زیاد و تحریک محل با ناخن براثر خاراندن و نحوه صحیح طهارت که نباید با دست خود میزان قابل توجهی مواد دفعی را به ناحیبه مالید و همچنین استفاده از شورت‌های راحت به جای شورت‌های اسلیپ بخصوص در فصل گرما و پوشیدن زیر پوش‌های آستین دار به جای رکابی و تاپ همچنین استفاده از صابون گلیسیرین و روغن آن در حین استحمام.

آیا شستن آلت تناسلی با صابون ضرری داره ؟
آیا کوتاه کردن موهای زاید با تیغ یا ژیلت ضرری داره ؟
اگه اینا به دستگاه تناسلی خانومها ضرر داره لطفا راه دیگه ای پیشنهاد کنید

صابون ضرری نداره.. مگه اینکه بعضی خانمها حساسیت داشته باشن..که ممکنه دچار بیماریهای حساسیت‌های منطقه ای بشن

در مورد شستشوی آلت تناسلی به شما شوینده آن تایم رو پیشنهاد می‌کنم که با Phبدن شما سازگاری داره و به همین منظور تولید شده و البته رایحه خوشی هم داره که در روز ۲ بار باید استفاده بشه و هر دفعه ۱ تا ۲ دقیقه صبر کنید البته بعد و قبل از آمیزش هم توصیه می‌شه.

این تیرگی که بعد از سن بلوغ به درجات متفاوت در افراد متفاوت از نظر نژادی دیده میشود
بیماری نمیباشد و بنا براین درمانی برای ان تا بحال وجود ندارد.

 

 

لیزر و معایب و مزایای آن یرای از بین بردن موهای زائد:

 

لیزر چیست؟
لیزر نوعی نوراست که در طول موجی خاص تقویت شده و بسته به بافت هدف موردنظر درمواردمختلف طول موج آن فرق می‌کند.دردستگاههای لیزرموی زائد این طول موج طوری تنظیم شده که نور ساطع شده توسط رنگدانه موجوددر ساقه مو جذب شود.

برای درمان کامل چند جلسه لیزر وبا چه فواصلی انجام میشود؟
معمولالیزر موی زائد در سه تا شش جلسه انجام می‌شود که فاصله جلسات در لیزر صورت شش هفته یکبار ودر مورد بدن هشت هفته یکبار می‌باشد.البته معمولا از جلسه سوم به بعد فاصله جلسات طولانی تراز موارد مذکور می‌شود.

آیا انجام لیزر موی زائد دردناک است؟
درمواردی که لیزر موی زائد بادستگاهی انجام شود که همزمان با لیزر سیستم خنک کننده موضع راخنک کند میزان درد به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.دستگاه لیزر الکساندرایت ساینوشوراین سیستم رادارا می‌باشد.ضمنا درمواردی که بیمار نسبت به درد خیلی حساس است می‌تواند از کرم بی حس کننده استفاده کند.

آیا لیزر موی زائد لک یا زخم ایجاد می‌کند؟
خیردرصورتی که لیزر موی زائد با دستگاه الکساندرایت یادایود و به صورت صحیح انجام شود باعث ایجاد زخم یا تیرگی نمی‌شود.

آیا دربیمارانی که علت رویش موی زائد آنهااختلالات هورمونی است لیزر موثراست؟
بله در حال حاضر در تمام کسانی که بامشکل موی زائد روبرو هستند درمان اصلی لیزر با دستگاه الکساندرایت و یا دایود میباشد.درافرادی که اختلال هورمونی دارند معمولا به صورت متناوب از لیزر وداروهای هورمونی استفاده میشود چون دارو به تنهائی باعث ازبین رفتن موها نمیشود بلکه فقط تازمان مصرف حجم وضخامت موها کاهش می‌یابد وباید در کنارآن حتما ازلیزر استفاده شود.

آیادرآقایان هم لیزرموی زائد موثر است ؟
بله در آقایان هم لیزر موی زائد به خوبی موثر است.

آیالیزر موی زائد فقط درزمینه زیبایی به کارمی‌رود یا جنبه درمانی هم دارد ؟
کاربرد درمانی لیزر موی زائد در مواردی است که بیمار به دنبال اصلاح دچار فولیکولیت یا به اصطلاح عامیانه جوش در محل می‌شود. این حالت مخصوصا در ناحیه گردن آقایان وساق پای خانمها شایع و دراکثر موارد به درمانهای موضعی مقاوم است .در چنین مواردی تنها درمان موثر لیزر موی زائد می‌باشد.

مراقبتهای قبل ازانجام لیزر موی زائد چیست؟
ازدوهفته قبل از انجام لیزر از روشهای اصلاحی که باعث کندن مو می‌شود نباید استفاده شود.این روشها شامل بندانداختن استفاده از موم یا شمع ویادستگاه اپی لیدی است.ولی بیمار میتواند دراین مدت به راحتی از تیغ استفاده کند.

همچنین قبل از انجام لیزر برنزه کردن موضع موردنظر با آفتاب یا اسپری وکرم ممنوع است.
ضمنا اگر در موضع مورد نظر تیرگی شدید وجود دارد ابتدا بایستی بامصرف داروهای ضدلک تیرگی برطرف ویاحداقل کمرنگ شود وبعدا جهت انجام لیزر اقدام نماید.

مراقبتهای بعدازانجام لیزر موی زائد چیست؟
بعد از لیزرتوصیه میشود که بیمار به مدت چند روزاز کرم ضد التهاب یا ترمیم کننده به همراه ضد آفتاب استفاده کند.

آیا لیزرموی زائد زیر بغل فرد را مستعد سرطان می‌کند؟آیا لیزر موی زائد شکم یا ناحیه تناسلیباعث نازایی می‌شود؟
همانگونه که دربالا گفته شدنورساطع شده ازهردستگاه لیزر توسط بافت هدف خاصی جذب می‌شود که این بافت در لیزر اختصاصی موی زائد(الکساندرایت ودایود) رنگدانه موجوددرساقه مو می‌باشد.این نور حتی توسط موی سفید که فاقدرنگدانه هستند جذب نمی‌شود.بنابراین قادر به نفوذ به سایربافتهای موجوددرناحیه نمی‌باشد.به علاوه قدرت نفوذ نور لیزر بیش از نیم تایک سانتیمتر نیست و لذابه بافتهای عمقی تر موجوددرمحل لیزر مثل تخمدانها وغدد لنفاوی نفوذ نمی‌کند.پس لیزرموی زائد باعث ایجاد سرطان یانازایی نمی‌شود.

لیزر و IPL چگونه موهای زائد را تخریب می‌کند ؟

اشعه لیزر و  IPLبه طور اختصاصی رنگدانه ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و با گرم کردن آن باعث تخریب مو می‌شود، بدون آنکه هیچگونه آسیبی به بافتهای اطراف وارد شود .لیزر در حقیقت نوعی نور با طول موج مشخص و ثابت است. دستگاه IPL و دستگاه Elight از اشعه لامپهای زنون استفاده می‌کنند و با فیلتر کردن اشعه‌های نامناسب ، فقط اشعه با طول موج مناسب را از خود عبور می‌دهند.

 آیا از بین بردن موهای زائد خطری دارد ؟

لیزر و IPL برای مدتی نزدیک به ۱۵ سال برای درمان موهای زائد به کاررفته و در این سالها بی خطر بودن آن ثابت شده است. در صورتیکه درمان توسط پزشک آشنا به لیزر و آموزش دیده انجام گردد و تنظیمات دستگاه درست انجام شود، عارضه ای به وجود نمی‌آید.

آیا درمان موهای زائد با لیزر دردناک است ؟

زمانی که اشعه لیزر به پوست تابیده می‌شود تنها سوزش مختصری احساس می‌شود که آن هم توسط ژل‌های خنک کننده یا دستگاه‌های خنک کننده مخصوص به حداقل می‌رسد. با لیزر‌های جدید موجود درمان تمامی‌نقاط بدن و نواحی حساس نیز به راحتی امکان پذیر است.

چند جلسه درمان مورد نیاز است ؟

تعداد جلسات درمان به ناحیه مورد نظر، تراکم موها و چرخه رشد مو بستگی دارد. چرخه رشد یک فولیکول مو از ۳ مرحله آناژن (مرحله فعال) کاتاژن (مرحله کندی رشد) و تلوژن (مرحله استراحت فولیکول) تشکیل شده است . اشعه لیزر در مرحله آناژن مو مؤثر است. عواملی نظیر سن، وزن، رژیم غذایی، وضعیت هورمونی و داروها روی چرخه رشد مو تاثیر می‌گذارند. مطالعات علمی‌نشان داده اند که در اغلب افراد ۴ تا ۸ جلسه درمان به فواصل ۴ تا ۸ هفته برای بدست آوردن نتیجه مطلوب لازم است . البته تعداد جلسات در هر فرد بسته به وضعیت خاص بدن وی ممکن است متغییر باشد.معمولا دستگاه‌های شرکت طب مارکت در جلسات کمتری درمان را انجام می‌دهند.

هر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می‌کشد ؟

مدت زمان درمان در هر جلسه به تراکم مو‌ها و مساحت منطقه مبتلا بستگی دارد. نواحی کوچک نظیر چانه یا پشت لب در عرض ۱۰ دقیقه درمان می‌شوند؛ در حالیکه درمان نواحی وسیع تر نظیر ساق پا بیشتر به طول می‌انجامد.

هزینه درمان با لیزر چقدر است ؟

در مقایسه با درمان‌های سنتی مانند موم (waxing) دستگاهای موکن (Epi Lady)یا کرمهای موبر که باید در تمام عمر فرد استفاده شوند، هزینه ۴ تا ۸  جلسه درمان با لیزر بالا به نظر نمیرسد. هزینه درمان به منطقه ای که درمان می‌شود بستگی دارد.

چه مناطقی از بدن با لیزر و IPL قابل درمان هستند ؟

نواحی عمده عبارتند از :

صورت شامل پشت لبها – چانه و گردن – گونه‌ها – دور ابرو –  پیشانی – گوش – پستان – وسط سینه – شکم – پشت – زیر بغل – ساعد – بازو – شانه‌ها – ساق پا – ران – کشاله ران – خط مایو – باسن .

نوع پوست چه تاثیری در درمان دارد؟

در کل لیزر در افرادی که پوست روشن دارند و بر روی موهای تیره و ضخیم مؤثرتر است. مطالعات نشان داده اند لیزر Nd:YAG برای پوست سبزه و لیزر Alexandrite برای پوست روشن تر بهتر اثر می‌کنند . دستگاه IPL توانایی درمان همه پوست‌ها و مو‌ها را دارند.فقط در موهای کاملا سفید هیچ دستگاهی تاثیر ندارد.

قبل از درمان با لیزر چه مراقبتهایی لازم است ؟

اگر سابقه تبخال دارید و یا مستعد بروز کلوئید (گوشت اضافی در محل زخمهای قدیمی) هستید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید . بهتر است از ۱ ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید. در طول این مدت نباید از کرمهای برنزه کننده یا سالنهای مخصوص برنزه شدن استفاده شود. موهای ناحیه مورد نظر را ۲ روز قبل از لیزر اصلاح (shave)نمایید. پس از درمان با لیزر از کرم‌های مخصوصی که توسط پزشکان تجویز می‌شود استفاده کنید. به مدت ۳ روز از اصلاح کردن مو‌ها خوداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملا بر طرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمان بپرهیزید . تا ۱ ماه پس از درمان باید از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.

آیا درمان با IPL عارضه دارد؟

پس از درمان پوست تا چند ساعت مختصری قرمز است ولی پس از مدت یک روز، قرمزی و تورم کاملا از بین می‌رود . درمان با IPL نیاز به هیچگونه آمادگی خاصی ندارد و می‌تواند در هر زمان از سال انجام شود.

آیا لیزر برای موهای طبیعی نیز قابلیت استفاده دارد؟

بله.در موارد تمایل فرد میتوان از لیزر برای از بین بردن موهای ناحیه زیر بغل(armpit)، شرمگاه(bikini line) یا موهای ضخیم در اندامها و تنه استفاده کرد.

میزان کاهش موهای زاید در پایان جلسات چقدر است؟

در پایان جلسات مقدار موهای زائد به میزان ۱۰۰-۸۰% کاهش می‌یابد

منبع : تک رژ

گردآوری : توصیه

نقد و بررسی

User Rating: 4.9 ( 2 votes)

درباره ی Abtin

Abtin

مطلب پیشنهادی

پیشنهاد متخصصان پوست

پیشنهاد متخصصان پوست

اگر استرس تعطیلات باعث خراب شدن پوست شما می‌شود، با این روش های لک زدایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.