قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / 33 استراتژی جنگی که به پیروزی شما سر کار کمک می‌کند

33 استراتژی جنگی که به پیروزی شما سر کار کمک می‌کند

به گزارش توصیه به نقل از Businessinsider ؛ شاید تا به حال متوجه این موضوع نشده باشید، اما هر روز که وارد محیط کاری خود می‌شوید در واقع وارد یک میدان مبارزۀ دیپلماتیک شده‌اید و در سطوح مختلف با رقبایی روبرو هستید. در کتاب “33 استراتژی جنگ” به قلم رابرت گیرین، این نویسندۀ مطرح آمریکایی به بررسی تاکتیک‌های رهبران بزرگ نظامی می‌پردازد و این استراتژی‌ها را به نحوی ارائه می‌دهد که بتوان از آنها در دنیای مدرن نیز استفاده کرد.

 

33 استراتژی جنگی که به پیروزی شما سر کار کمک می‌کند

تمام این تکنیک‌ها امتحان خود را پس داده‌اند و مطمئناً می‌توانند در پیشبرد اهداف شما کمک بزرگی به حساب آیند. مهم نیست که شما کارمندی باشید که به دنبال پیمودن پله‌های ترقی است ، مدیری باشید که بخواهد بیشترین بهره را از تیم کاری خود ببرد یا حتی به دنبال ارتقای کسب و کار خود باشید، در هر صورت این استراتژی‌ها می‌توانند نقشی کلیدی را برای شما بازی کنند.

ما در اینجا خلاصه‌ای از این 33 استراتژی جنگی را برای شما آورده‌ایم:

خود را برای جنگ آماده کنید!

قبل از اینکه بتوانید دشمن خود را مغلوب کنید، لازم است که کنترل خودتان را کاملاً در دست داشته باشید.

 1. با رقبای خود اعلام جنگ کنید.

اکثر افراد برای رسیدن به موفقیت نیت‌های اصلی خود را پنهان کرده و به گونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار با شما متحد هستند. اما شما باید مشخص کنید که رقیب یا دشمن‌تان چه کسی و چه چیزی است. این آگاهی می‌تواند انگیزه‌ای برای ادامه دادن مسیر به شما بدهد.

 1. مبارزه هیچوقت تمام نمی‌شود.

از شکست‌های خود درس بگیرید، اما نگذارید که این شکست‌ها از تلاش شما بکاهد. از پیروزی‌های خود خوشحال باشید، اما نگذارید که این پیروزی‌ها شما را مغرور کند.

 1. آرامش ذهن خود را در هیایوی وقایع از دست ندهید.

چالش‌ها و موانع غیر منتظره ممکن است باعث این شود که شما کنترل خود را از دست بدهید و با عصبانیت یا اضطراب واکنش نشان دهید. اما اینچنین واکنشی فقط مشکلات بیشتری برای خود شما ایجاد خواهد کرد. یاد بگیرید که از تحمیل احساسات خود بر واقعیت پرهیز کنید و مسائل را از بیرون بنگرید. به این ترتیب می‌توانید با یک ذهن آرام به این وقایع پاسخ دهید.

 1. حس ضرورت و اضطراب برای خود ایجاد کنید.

حتی اگر فردی مثبتاندیش، بلند نظر و با اعتماد به نفس هم باشید، اگر چیزی شما را به فعالیت وادار نکند موفق نخواهید شد. برای اهداف خود یک مهلت مشخص بگذارید تا این اهرمی برای پیشروی داشته باشید.

la_bataille_du_pont_d'arcole

نیروهای خود را سامان دهید!

اگر نتوانید یک تیم را به خوبی هدایت کنید، حتی بهترین ایده‌های شما هم هیچوقت به جایی نخواهند رسید و به حقیقت نمی‌پیوندند.

 1. از دامی به نام فکر گروهی بر هذر باشید.

اگر که محوریت همه‌چیز خود شما باشید، تیمتان از شما پیروی نخواهد کرد. اما اینکه در تصمیم‌گیری‌های خود تسلیم فکر گروهی شوید هم می‌تواند به زعم خود خطرناک باشد. بنابراین لازم است دستورات خود را قاطعانه صادر کنید تا بتوانید نزد زیردستان احترام داشته باشید، اما در عین حال به تیم خود نیز بابت موفقیت‌هایشان پاداش دهید.

 1. نیروهای خود را درست تقسیم‌بندی کنید.

از تلاش برای کنترل همۀ جزئیات پرهیز کنید. این موضوع می‌تواند تیم شما را گیج کند و عملکرد آنها را کندتر کند. به جای آن، گروه‌های مستقلی ایجاد کنید که انجام وظایف را خودشان به عهده بگیرند.

 1. نیروهای خود را متحد نگاه دارید.

برای اینکه بتوانید انگیزۀ افراد را حفظ کنید باید بتوانید خواسته‌های شخصی آنها را با خواسته‌های گروهی هم‌راستا کنید. یک هدف ارزشمند مشخص کنید که تمام تیم شما برای رسیدن به آن تلاش کنند.

genghis-khan

در مقابل حملات دشمن از خود دفاع کنید!

این مهم است که بدانید کدام جنگ‌ها ارزش مبارزه را دارند و از کدام جنگ‌ها باید دوری کنید یا حتی از آنها عقب‌نشینی نمایید. به این ترتیب بعد از اینکه دشمن شما خودش را خسته کرد، برای هر ضد حملۀ لازمی آمادگی دارید.

 1. جنگ‌های خود را با دقت انتخاب کنید.

شما همیشه زمان، انرژی و منابع لازم را برای رویارویی مستقیم با دشمنان نخواهید داشت. بنابراین لازم است که هنگام برنامه‌ریزی زمانی طولانی‌مدت را مد نظر قرار دهید.

 1. ورق را برگردانید.

گاهی اوقات بهتر است به رقیب خود اجازه دهید اولین حرکت را انجام دهد. صبر داشته باشید تا آنها از سر بی‌صبری خود یک تصمیم اشتباه بگیرند و سپس حرکت خود را انجام دهید و پیروزی را از آن خود کنید.

 1. یک حضور درخشان و تهدید کننده داشته باشید.

اجازه ندهید رقبا مستقیماً با شما درگیر شوند و تا جای ممکن از مبارزه رو در رو دوری کنید. با اینحال وقتی که یک مبارزه را شروع می‌کنید، درخشان ظاهر شوید.

 1. به دشمن فضا بدهید و در عوض برای خود زمان بخرید.

اگر که یک مهاجم در یک حرکت عجولانه به شما حمله کرد، بهترین حرکت شما خودداری از مبارزه است. درست است که آنها می‌توانند به شما ضرر بزنند، اما خودداری شما می‌تواند عصبانیت رقیب را افزایش دهد و باعث شود او مرتکب اشتباه شود.

george-washington-troops

برنامۀ یک حمله را ترتیب دهید!

گاهی بهترین انتخاب شما این است که با یک برنامه‌ریزی دقیق و یک حملۀ حساب‌شده، دشمن خود را غافلگیر کنید و بر آنها تسلط پیدا کنید.

 1. در یک مبارزه شکست بخورید، ولی در جنگ پیروز شوید.

ناگزیر گاهی رقبا بر شما پیروز می‌شوند. در این مواقع خونسردی خود را حفظ کنید و تمرکز خود را بروی اهداف بزرگ و طولانی‌مدت بگذارید. اجازه دهید دشمنان از پیروزی کوتاه‌مدت خود لذت ببرند.

 1. دشمن خود را بشناسید.

وقت کمتری را صرف بررسی تمام نیروی حریف بکنید و در عوض بیشتر رهبر آنها را مورد مطالعه قرار دهید. مهم است که با توجه به باورهای شخصی خود در مورد این فرد تصمیم نگیرید. به جای دخیل کردن نظرات شخصی، با دقت نحوۀ تفکر و رفتار آنها را زیر نظر داشته باشید.

 1. با حملات سریع و ناگهانی، فرصت مقاومت را از دشمن بگیرید.

برای برنامه‌ریزی یک حمله کامل و بی‌نقص زمان بگذارید و به این طریق دشمن خود را غافلگیر کنید. حتی قبل از اینکه دشمن فرصت واکنش داشته باشد، حمله بعدی خود را نیز آغاز کنید.

 1. مهره‌های مقابل را تحت کنترل خود درآورید.

بهترین روش برای بازی کردن با احساس رقبا این است که شما کسی باشید که نوع رابطه طرفین را تعریف می‌کنید. اگر که فرد مقابل شما به طور واضح خودپسند است، به او این حس را بدهید که کنترل بازی و شما در دست اوست.

منتظر قسمت دوم این مقاله جذاب در توصیه باشید.

 

گرداوری و تنظیم : گروه موفقیت توصیه

منبع : آلامتو

درباره ی Alim

Alim
دانشجوی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از نویسندگان سایت توصیه هستم و به طراحی سایت و برنامه نویسی علاقه دارم , امیدوارم مطالب مفیدی برای شما فراهم کنم.

مطلب پیشنهادی

مردهای مورد پسند خانم ها

مردهای مورد پسند خانم ها

بارها شنیده‌ایم که مردهای متاهل مردهای مجرد را نصیحت می‌کنند که رمز یک ازدواج موفق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.