قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / سلامت / ۱۰ تا از عجیبترین بیماری های دنیا !

۱۰ تا از عجیبترین بیماری های دنیا !

افراد پوست آبی؟ سندرم خون آشام؟ وقتی بچه بودیم از شنیدن در مورد امراض، شرایط نا خوشایند پزشکی یا بیماری های عجیب و غریب خسته نمی شدیم.

۱۰ تا از عجیبترین بیماری های دنیا !

هنوز هم کم و بیش همان احساس را داریم و وقتی مثلاً در مورد باکتری گوشت خوار یا هر بیماری نادر دیگری می شنویم، هیجانزده می شویم اما حالا در عین حال وحشت زده هم می شویم. در زی لیست ۱۰ نمونه از عجیب ترین بیماری ها آورده شده است.

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

فیل چهره: بزرگ شدن بیش از حد اعضای بدن
لیمفاتیک فیلاریاسیس که به نام فیل چهرگی هم شناخته شده است را بیشترمی توان در عکس های افرادی که دست یا پای بسیار بزرگ و متورم دارند مشاهده کرد. این بیماری توسط کرم های انگلی و از طریق نیش پشه انتقال می یابد. این بیماری بیش از ۱۲۰ ملیون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است و بیماری ۴۰ ملیون نفر از انها به مراحل خطرناکی رسیده است. وقتی یک پشه ی ناقل ماده فردی را نیش میزند، لارو این کرم را به جریان خون قربانی وارد می کند. این لارو تولید مثل کرده درون جریان خون پخش می شود و در آنجا سال ها زندگی میکند. گاهی علائم بیماری تا چندین سال پس از سرایت هم ظاهر نمی شوند. وقتی این کرم های انگلی درون رگ های خونی انباشته می شوند، گردش خون را محدود میکنند و باعث می شوند که بافت های اطراف از مایع پر شوند؛ بنا بر این اعضای بدن فرد ورم کرده و بسیار بزرگ می شوند.

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

پروگریا: کودکان ۸۰ ساله
این بیماری به خاطر یک نقص بسیار جزئی در ساختار ژنتیکی کودک به وجود می اید، اما عواقب بسیار مخرب و ناراحت کننده ای را در بر دارد. به طور میانگین، کودکانی که با این بیماری متولد می شوند بیش از ۱۳ سال زنده نخواهند بود. این کودکان همچنان که شاهد رشد سریع جریان رشد خود هستند، با علائم فیزیکی قابل توجهی مثل کچلی زود هنگام، ناراحتی های قلبی، تحلیل رفتن استخوان ها و آرتروز نیز مواجه می شوند. این بیماری بسیار نادر است و تنها حدود ۴۸ نفر در تمام دنیا به آن مبتلا هستند اما خانواده ای وجود دارد که هر ۵ فرزند آن به آین بیماری مبتلایند.

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

سندروم گرگینه: انسان های گرگ نما
وقتی روی صورت ابیس دی خوزس ۲ ساله تکه های تیره رنگ و پر مویی ظاهر شد، پزشکان گفتند که او به بیماری سندروم انسان گرگینه مبتلا است. این بیماری به این دلیل به این اسم شناخته شده است که مبتلایان چهره ای شبیه گرگ پیدا می کنند البته بجز دندان ها و چنگال های تیز. در مکزیک تعداد زیادی از مردان یک خانواده موهایی داشنتد که تمام بالاتنه و صورتشان را پوشانده بود. حتی به دو برادر از آنها نقشی در فیلم X-Files پیشنهاد شد اما آنها نپذیرفتند.

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

اختلال پوست آبی
تا حدود دهه ی ۱۹۶۰ میلادی خانواده ای در ایالت کنتاکی آمریکا زندگی می کردند که به نام افراد آبی شهرت داشتند. اکثر انها بیش از ۸۰ سال عمر کردند و بجز پوست آبی رنگ، هیچ گونه بیماری خاصی نداشتند. این ویژگی نسل به نسل منتقل شده است. افرادی که این وضعیت را دارند پوستی آبی، نیلی یا حتی بنفش دارند.

 

پیکا: تمایل به خوردن مواد غیر خوراکی
افرادی که به بیماری پیکا مبتلا هستند اشتیاق سیری ناپذیری برای خورد مواد غیر خوراکی مثل خاک، کاغذ، چسب، و گل دارند. هر چند که پزشکان معتقدند این بیماری با کمبود مواد معدنی در بدن مرتبط است اما کارشناسان سلامت هیچ دلیل واقعی و همچنین هیچ درمانی برای این بیماری نیافته اند.

بیماری خوناشام: ناراحتی از قرار گرفتن ار معرض نور خورشید
افرادی وجود دارند که سعی می کنند همیشه از نور آفتاب دور باشند. پوست بدن این افراد به محض اینکه در معرض نور آفتاب قرار گیرند شروع به درد گرفتن و جوش و تاول زدن می کند. البته این افراد خون آشام واقعی نیستند؛ خون نمی خورند و درون تابوت هم نمی خوابند اما بیماری خاصی دارند که علائمی شبیه به خون آشام ها دارد.

سندروم آلیس در سرزمین عجایب: غیر عادی شدن زمان مکان و شکل اشیاء
این بیماری نوعی سردرگمی دستگاه عصبی است که دریافت های بصری انسان را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماران سایر افراد، حیوانات یا بعضی از اعضای بدن آنها یا حتی اشیاء بی جان را کوچک تر از اندازه ی واقعی می بینند. عموماً اشیاء خیلی دور و در عین حال بسیار نزدیک دیده می شوند. به طور مثال یک سگ ممکن است به اندازه ی یک موش دیده شود یا یک ماشین معمولی ممکن است خیلی کوچک تر از اندازه ی واقعی دیده شود. به همین دلیل نام دیگری هم برای این بیماری انتخاب شده؛ دید لی لی پوتی یا توهم لی لی پوتی که به نام داستان سفرهای گالیور انتخاب شده است. این بیماری تنها در حیطه ی ادراک است و برای چشم ها مشکلی به وجود نمی آید بلکه مغز از اطلاعاتی را که از چشم ها می گیرد به صورت اشتباه تعبیر می کند.

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

خطوط بلسکو: خطوطی عجیب بر روی بدن
خطوط بلسکو پدیده ای بسیار نادرو غیر قابل توجیه در آناتومی بدن انسان است که برای اولین بار در سال ۱۹۰۱ میلادی توسط متخصص پوست آلمانی آلفرد بلسکو معرفی شد. این خطوط نه نوعی بیماری خاص و نه حتی علائمی از نوعی بیماری هستند.این خطوط طرح های نامرعی هستند که در DNA انسان وجود دارند. بسیاری از بیماری های ارثی یا مسری پوستی یا مخاطی خود را به صورت این خطوط راه راه ظاهر می سازند.اما دلیل بروز این راه ها به هیچ یک از سیستم های عصبی، عضلانی یا لنفاوی مربوط نیست. چیز دیگری که این خطوط را جالب می کند این است که در همه ی بیماران به یک شکل هستند یعنی خطوط V شکل بر روی ستون فقرات و خطوط S شکل بر روی سینه ، شکم و پهلو ها.

سندروم جسد متحرک: فکر می کنند مرده اند
این سندروم حالتی از افسردگی روانی و تمایل به خودکشی است که در آن بیماراز از دست دادن همه چیز شکایت می کند. عموماً فکر میکنند که اموال و دارایی و یا قسمتی از بدن یا کل آن را از دست داده اند؛ گاهی هم فکر می کنند که یک مرده ی متحرک هستند. گاهی این توهم تا جایی پیش میرود که بیمار ادعا می کند که بوی جسد متعفن خود را حس می کند یا احساس می کند کرم ها و حشرات در زیر پوستش حرکت می کنند. حالت دوم وقتی اتفاق می افتد که افراد از بی خوابی مفرط ویا جنون مصرف آمفتامین و کوکائین رنج می برند. نکته ی جالب این است که گاهی مرده بودن به بیماران این احساس را میدهد که جاویدان هستند.

اختلال مرد فرانسوی جهنده: افرادی با واکنش های عجیب
مشخصه ی اصلی این اختلال آن است که بیماران با دیدن چیزی یا شنیدن صدایی به طور ناگهانی، به شدت احساس ترس می کنند. نه اینکه وقتی کسی به ارامی از پشت سر ظاهر می شود فقط از جا بپرند بلکه به شدت می ترسند، دستان خود را تکان می دهند، فریاد می کشند و کلماتی را پی در پی تکرار می کنند. اولین افرادی که با این اختلال شناسایی شدند ساکنین ایالت مین و با اصالت کانادایی- فرانسوی بودند (به همین دلیل اختلال مرد فرانسوی جهنده نامیده می شود) اما بیمارانی در سایر نقاط جهان هم دیده شده اند.

منبع : ایرانویج

گردآوری و تنظیم : توصیه

درباره ی Abtin

Abtin

مطلب پیشنهادی

روش بند آوردن خون در 10 ثانیه

روش بند آوردن خون در 10 ثانیه

گاهی حوادثی رخ می دهد که منجر به خونریزی قسمتی از بدن میشود در این …

یک دیدگاه

  1. Avatar

    میشه اطلاعات بیشتری درباره بیماری خون آشامی بگین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.