قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / سرگرمی / چند توصیه از برایان تریسی برای سرمایه گذاری و ثروتمند شدن

چند توصیه از برایان تریسی برای سرمایه گذاری و ثروتمند شدن

اگر واقعا دوست دارید ثروتمند شوید زمان شروع کردن و دست به کار شدن همین حالاست. برنامه ریزی مالی ، ابزاری است که باید از آن استفاده کنید تا از جایی که هستید به استقلال مالی و ثروتی که به آن علاقه مندید و آرزویش را دارید برسید. این بار ، می خواهم شما را با انواع راه کارهای سرمایه گذاری و کارهایی که باعث می شود ثروتمند شوید آشنا کنم!

سرمایه گذاری و ثروتمند شدن
سرمایه گذاری و ثروتمند شدن

مراقب پولهایتان باشید

اولین و مهمترین نکته ای که باید رعایت کنید این است که پولتان را از دست ندهید بهتر این است که پولتان را در حساب پس انداز بانک بگذارید، اما سرمایه گذاری بی حساب نکنید بررسی های مختلف نشان می دهند در صورت استفاده از روش بهره مرکب و به ودیعه گذاشتن پولتان در حساب های بانکی بلند مدت ، سود بیشتری پس از کارکردن برای خود فراهم می کنید. توجه داشته باشید ثروتمندان همیشه در برخورد با پولشان محافظه کاری می کنند وسعی می کنند بدهکاری های خود را به حداقل برسانند آنها به شدت مراقب پولشان هستیند و همواره سعی می کنند با حداقل ریسک بیشتین بهره برداری را از پولشان بکنند.

هیچ چیز مجانی نیست

پولی که آسان به دست آید وجود خارجی ندارد هرگز در هیچ جا از من نمی شنوید که بگویم رسیدن به موفقیت مالی و ثروتمند شدن کار ساده ای است این مطلب در مورد ملک و املاک هم صدق می کند سرمایه گذاری در ملک و املاک برنامه ای حداقل 10 ساله است که یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود و در ضمن فکر و شانس زیادی هم احتیاج دارد. درست مثل این شبکه های هرمی که وعده میلیون ها دلار پول بدون دردسر را به شما می دهند هرگز به فکر استفاده از آنها نباشید چون پولتان را از دست داده اید و فقط در رویاهایتان می توانید آنها را خرج کنید و هرگز در دنیای واقعی وجود خارجی ندارند و قابل استفاده نیستند.

پولهایمان را کجا سرمایه گذاری کنیم

فرض کنیم به اندازه کافی پس انداز دارید تا در صورت قطع منبع درآمدتان بتوانید 6 ماه از مل آن زندگی کنید از این به بعد در هر زمان که پولتان افزایش می یابد می توانید از روشهای دیگر برای بهره برداری و سرمایه گذاری از محل پولهایتان استفاده کنید.

سهام و اوراق بهادار

ثروتمندان به خصوص برای سود دراز مدت سهام و اوراق بهادار می خرند این اشخاص معمولا دربازار اوراق بهادار بررسی کامل بعد با توجه به جمع شرایط اقدام به خرید می کنند آنها این اوراق را برای مدتی طولانی نگه می دارند و کاری به نوسانات قیمت هر ندارند.

سرمایه گذاری های نقدی

بسیاری از ثروتمندان ثروت خود را به شکل نقد حفظ می کنند به خصوص اگر روش محافظه کارانه ای داشته باشند پول هایشان را در حساب بانکی می گذارند و از آنها بهره می گیرند. اما روشهای مختلف سرمایه گذاری در میان آنهاست که عبارتند از 1. فلزات قیمتی 2. عتیقه

 1. می توانید در طلا ، نقره و سایر فلزات قیمتی سرمایه گذاری کنید اما باید توجه داشته باشید سرمایه گذاری روی این اقلام خطرناک است به عنوان قاعده کلی هنگام سرمایه گذاری روی طلا ، نقره باید بسیار مراقب باشید و بدانید که برخی از باهوشترین اشخاص در این زمینه فعالیت می کنند.
 2. اما روش دوم که سرمایه گذاری روی عتیقه هاست سکه و فرش هم جور دیگر سرمایه گذاری است ولی باید بدانید سرمایه گذاری در این زمینه ها گاهی سودمند و گاهی مضر است تا زمانی که تخصص کافی در این زمینه را ندارید بهتر است از روش های دیگر استفاده کنید و هرگز به فکر سرمایه گذاری در این زمینه نباشید.

 چهار پایه برنامه ریزی مالی

3 پایه از 4 پایه برنامه ریزی مالی عبارتند از : پس انداز، بیمه و سرمایه گذاری ، اجازه دهید با پس از انداز و بیمه شروع کنیم. چه مبلغی احتیاج دارید؟ پس انداز شما حداقل باید به اندازه ای باشد که 3 تا 6 ماه اگر درآمدی نداشتید با آن زندگی کنید. این پس انداز می تواند به شکل نقدی ، اسناد یا اشیای قابل تبدیل به پول باشد.

کاری که برای خودتان باشد

اغلب میلیونرها با ایجاد کارهایی برای خودشان ثروتمند می شوند، به همین دلیل اغلب ثروتمندان برای خودشان کار می کنند. علاوه براین، بسیاری از مدیران اجرایی سطح بالا، پول هایشان را در شرکتی که مدیریت اش را خودشان برعهده دارند سرمایه گذاری می کنند. در جریان یک بررسی که اخیرا انجام شد، از تجار، اساتید دانشگاه روزنامه نگاران و … سوال شد بهترین جایی که بخواهید پولتان را در آنجا سرمایه گذاری کنید کجاست؟ اغلب جوابشان این بود که بهتر است این پول را به موسسه خود بریزند تا توان کاسبی شان را بالا ببردند. در هر کاری که می کنید و هر سرمایه گذاری که صورت می دهید. باید به میزان ریسک و بازدهی سرمایه گذاری خود توجه کنید.

متغیرات سرمایه گذاری

سومین پایه از 4 اصل برنامه ریزی مالی، سرمایه گذاری است. 3 عامل مهم در هر سرمایه گذاری ایمنی، نقدینگی و رشد است. سرمایه گذاری باید درجه ایمنی بسیار بالایی داشته باشد، مثلا اگر اوراق مشارکت دولتی بخرید امکان رشد آن بسیار کم است. اگر سرمایه گذاری نقدینگی شدید داشته باشید، مثلا اگر پولتان را در حساب پس انداز بگذارید نرخ بهره بسیار کمی به آن تعلق می گیرد.

اگر سرمایه گذاری امکان رشد زیاد داشته باشد امکان ریسک آن زیاد است و نقدینگی هم ندارد و نمی توانید به سرعت پولتان را پس بگیرید. هر کس باید اقدام به ترکیبی از سرمایه گذاری کند و این نکته ای است که خودتان باید درباره اش تصمیم بگیرید.

مثل قروتمندان سرمایه گذاری کنید

آدم های ثروتمند و میلیونرها که همه پولشان را خودشان در آورده اند، بخش اعظم سرمایه هایشان را در 5 بخش زیر قرار می دهند.

 1. کاری که برای خودشان باشد
 2. املاکی برایشان پول بسازد
 3. زمین در حال رشد
 4. سرمایه گذاری های نقدینه دار
 5. سهام و اوراق بهادار

قبل از سرمایه گذاری، این 7 فرمول را حفظ کنید:

 1. حساب پس اندازی در بانک باز کنید و پس اندازتان را به حدی برسانید که اگر بیکار شدید بتوانید از آن استفاده کنید.
 2. با یک کارشناس بیمه صحبت کنید و از او بپرسید برای برخورد با خطرات احتمالی چه مقدار باید بیمه بپردازید و خودتان را بیمه کنید
 3. حسابی در بانک باز کنید و به کمک یک واسطه اوراق بهادار، در بانک سرمایه گذاری کنید.
 4. قبل از خرید سهام اوراق بهادار، به طور کامل بررسی کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید
 5. روزنامه های مالی را بخوانید و از تجربیات آن بهره برداری کنید.
 6. پولی را برای خرید ملک و املاک در بانک ذخیر کنید و ملکی بخرید که زیاد دور از دسترس شما نباشد.
 7.  پیوسته به این فکر کنید که یک فعالیت اقتصادی برای خود شروع کنید.

با ملک و املاک به سود برسید

زمینه دیگری که ثروتمندان در آن سرمایه گذاری می کنند ملک و املاک است از جمله می توان به خرید خانه به منظور اجاره دادن ساختمان های اداری ، آپارتمان ، فروشگاه و سایر مکان هایی را که بتوان اجاره داد و از آنها در آمدی کسب کرد. اشاره کرد بسیاری از ثروتمندان برای خودشان کار می کنند و بخش قابل ملاحظه ای از آنها این پول را صرف خرید مستغلات می کنند اگر مراقب همه جوانب باشید این نوع سرمایه گذاری در بلند مدت سود خوبی می دهد. بسیاری از مردم معتقدند سرمایه گذاری در املاک مطمئن ترین راه رسیدن به استقلال مالی برای اشخاص است آنها می گویند خانه را با واخ بخرید آن را اجاره دهید و با دریافت اجاره نهایتان بدهی وام خود را بپردازید همه این حرف ها گاهی درست و گاهی نادرست است زمینه ملک و املاک به شدت پویا و در آن رقابت فراوان و شدید است. در این حیطه کاری برخی از کارآمدترین و خبره ترین اشخاص کار می کنند و با این حال همه ساله شمار قابل ملاحظه ای از این خبرگان به سبب سرمایه گذاری اشتباه میلیون ها دلار ضرر می کنند.

بخرید ، باز سازی کنید و بفروشید

شاید بهترین کاری که در مورد خرید و فروش ملک می توان صورت داد. این باشد که ملکی را بخرید آن را بازسازی یا تکمیل کنید سپس بفروشید در این مورد خوب بررسی کنید و منطقه ای که خواهید در آنجا خانه ای بخرید را خوب زیر نظر بگیرید و با معایت و محاسنش آشنا شوید. سعی کنید کمترین پیش قسط ممکن را بپردازید به خانه اسباب کشی کنید و در هر فرصتی خانه را بازسازی و مرمت کنید و سعی کنید بخش اعظم کار را خودتان انجام دهید. بعد از مدتی که کارتان تمام شد ملک بازسازی شده را بفروشید یا اجاره دهید این کار را تکرار کنید و در دفعه های بعدی سعی کنید سراغ ملک های بزرگتر بروید.

نقد و بررسی

User Rating: Be the first one !

درباره ی Abtin

Abtin

مطلب پیشنهادی

زن چینی همه چیز خوار

زن چینی همه چیز خوار

یک زن چینی با خوردن اشیای عجیب مانند ماهی قرمز زنده، مارماهی زنده، کرم زنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.