قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / سرگرمی / نکاتی که پس از ازدواج، زنان باید رعایت کنند!

نکاتی که پس از ازدواج، زنان باید رعایت کنند!

زنان و شوهران خوشبخت، داغ دعوا را در دل دیگران به جای می گذارند و زمانی که با یکدیگر سر مسأله ی خاصی دچار اختلاف می شوند، در حضور دیگران با یکدیگر جنگ و نزاع نمی کنند.

نکاتی که پس از ازدواج، زنان باید رعایت کنند!

● راه کارهایی برای استحکام بیش تر خانواده

▪ به همسرتان توجه کنید :

بیش تر مردان دوست دارند که از مردانگی آنان تعریف و تمجید شود. وقتی مردی تحسین شود، مایل است به سرعت به آن پاسخ دهد. به او بگویید که چه همسر باقدرت و خوبی دارید و از این که او شوهر شماست، چقدر خوشحال اید. به شوهرتان بگویید او را همین گونه که هست، دوست دارید و حاضر نیستید او را با هیچ مرد دیگری در دنیا عوض کنید.

▪ شوهرتان را بابت کارهایی که انجام می دهد، تحسین کنید :

به طورنمونه وقتی او با بچه بازی می کند، به او بگویید بچه ها چقدر خوشبخت اند که پدری مانند تو دارند…

▪ همسرتان را بابت آن چه می گوید، تمجید کنید :

به طور نمونه اگر او شوخ طبع است، به او بگویید شوخ طبعی او را دوست دارید و این حالت، موجب احساس نشاط در شما می گردد. اگر او اهل ریسک کردن است، به او بگویید شجاعت اش که پای هرچه اعتقاد دارد می ایستد را دوست دارید.

▪ هرگز شوهرتان را با مردان دیگر فامیل قیاس نکنید :

با مقایسه کردن او با دیگر مردان، از میزان صمیمیتی که بین شما و شوهرتان است، می کاهید.

▪ برای خودتان ارزش قائل شوید :

به خودتان احترام بگذارید. اگر عزت نفس داشته باشید، دیگران نیز به شما احترام می گذارند. به خاطر کارهای مثبتی که انجام می دهید، خود را تشویق کنید. اگر برای خودتان ارزش قائل شوید، از نظر روحیه، خانمی شاد و سرزنده می گردید و از نظر شوهرتان نیز فردی سرزنده و جذاب خواهید بود.

▪ هدیه ای بدون مناسبت برایش بخرید :

با دادن هدیه ای مانند دسته گل، پخت یک شیرینی خانگی، خرید یک جلد کتاب مورد علاقه اش و… غافلگیرش کنید.

▪ اگر شاغل هستید، هیچ وقت استطاعت مالی خود را به رخ شوهرتان نکشید :

همیشه به خاطر داشته باشید که پول و درآمد برای آسایش و رفاه زندگی ست و نباید زندگی را فدای آن کرد؛ بنابراین اگر هم در تأمین مخارج خانواده شریک هستید، طوری رفتار کنید که شوهرتان احساس کند سکان زندگی در دستان قدرتمند خودش است زیرا مردان دوست دارند که حالت رهبری داشته باشند.

▪ وضعیت مالی دیگران را با او مقایسه نکنید :

اگر همسرتان وضعیت مالی خوبی ندارد، هیچ وقت به او سرکوفت نزنید و اوضاع اقتصادی دیگران را به رخ اش نکشید. اگر شما مرتب به او غر بزنید، موجب می شود که اعتمادبه نفس اش را از دست بدهد و نتواند کارهایی را انجام دهد که وضعیت مالی اش خوب شود.

▪ همسرتان را عاشق کنید :

شما باید به گونه ای با همسرتان رفتار کنید که او از روابط با شما احساس قدرتمندی، توانایی و هوش کند. به طورمعمول اگر مردی در کنار زنی احساس خوبی نداشته باشد، او را ترک می کند و به سراغ دیگران می رود.

▪ بر روی امواج باشید :

اگر بتوانید خود را از قید امور یکنواخت و روزمره برهانید و درپی تلاش جدیدی باشید، به نفع زندگی مشترک تان خواهد بود.

▪ داغ دعوا و مشاجره تان را به دل دیگران بگذارید :

تمام زنان و شوهران عالم با هم اختلاف دارند اما زنان و شوهران خوشبخت، داغ دعوا را در دل دیگران به جای می گذارند و زمانی که با یکدیگر سر مسأله ی خاصی دچار اختلاف می شوند، در حضور دیگران با یکدیگر جنگ و نزاع نمی کنند اما در تنهایی می توانید با یکدیگر بحث کنید.

▪ از مشاوره در مورد مشکلات تان با هر کسی خودداری کنید :

شما می توانید اختلافات تان را با کسانی بگویید که صلاحیت حل مسأله را دارند و از عهده ی چنین امری برمی آیند. در درجه ی اول بهتر است خودتان راه حلی پیدا کنید، در غیراین صورت با کارشناسان خانواده و روان شناسان مربوطه گفت وگو نمایید.

▪ در مورد خواستگاران قبلی خود با او صحبت نکنید :

اگر شوهرتان اولین خواستگار شما نمی باشد، در ارتباط با خواستگاران قبلی خود زیاد توضیح ندهید. اگر هم مایل به صحبت هستید، از ابراز علاقه و مقایسه ی آنان، با شوهرتان سخنی بر زبان نرانید زیرا با چنین صحبت هایی، او فکر می کند شما هنوز علاقه مند به خواستگاران قبلی هستید.

▪ زمانی که شوهرتان به غار تنهایی می رود، او را راحت بگذارید :

آقایان زمانی که مشکلات زیادی دارند، سعی می کنند با رفتن به غار تنهایی و سکوت، مسائل شان را حل کنند. بهتر است در چنین مواقعی، با آنان صحبت نکنید و آزادشان بگذارید. خودش زمانی که از نظر احساسی و عاطفی متعادل شد، دوباره به سراغ تان می آید و با شما صحبت می کند.

▪ به تفاوت های اخلاقی یکدیگر احترام بگذارید :

قضاوت کردن درباره ی دیگری، تنها به این دلیل که روش زندگی اش با ما تفاوت دارد، کاری نادرست است. اگر به همسرتان بگویید «مطابق میل من لباس بپوش!» و یا «چرا مانند من صحبت نمی کنی؟» این پیام ها موجب می شود عشقی که در ابتدای زندگی تان احساس می کردید، از بین برود.

▪ به اقوام و فامیل های شوهرتان، احترام بگذارید :

در حضور شوهرتان نکات برجسته و مثبت اقوام اش را بیان کنید. با اجرای این شیوه، او نیز متقابلاً یاد می گیرد که به فامیل و بستگان شما احترام بگذارد.

منبع : ایرانویج

گردآوری و تنظیم : توصیه

درباره ی Abtin

Abtin

مطلب پیشنهادی

زن چینی همه چیز خوار

زن چینی همه چیز خوار

یک زن چینی با خوردن اشیای عجیب مانند ماهی قرمز زنده، مارماهی زنده، کرم زنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.