قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / سرگرمی / دزدی قلب‌ها از‌‌ راه دور

دزدی قلب‌ها از‌‌ راه دور

شوهرم نسبت به من سرد شده است، این را براحتی از مقایسه رفتارش طی سال‌های اول ازدواج و این روزهای اخیر می‌توانم بفهمم. او دیگر مرا دوست ندارد و اگر به دلم دروغ نگویم، این روزها درگیر یک رابطه عاطفی دیگر شده است.

دزدی قلب‌ها از‌‌ راه دور

نازنین وقتی این جمله آخر را می‌گوید، اشک در چشمش حلقه می‌زند و روی گونه‌اش می‌غلتد.

او زنی ۲۵ ساله است و ۵ سال پیش ازدواج کرده است. از همسرش یک فرزند دارد و می‌گوید طی ۲ سال گذشته، رابطه‌اش با همسرش کمرنگ‌تر شده و مدام درگیر رسیدگی به فرزندشان بوده است.

نازنین ادامه می‌دهد:‌ وقتی می‌دیدم که محسن مشغول بازی‌های رایانه‌ای و کار با کامپیوتر شده است، خوشحال می‌شدم که برای خود سرگرمی دست و پا کرده و از من بهانه‌جویی نمی‌کند، اما وقتی رفتارش تغییر کرد، به او مشکوک شدم و بعد از این‌که کمی حواسم را جمع کردم، فهمیدم دوست اینترنتی پیدا کرده است. چند وقت پیش، او حتی یک وب کم خرید و با نصب آن بالای مانیتور با دوست عزیزش چت تصویری می‌کرد.

یک بار که از او خواستم مرا هم به دوستش معرفی کند که دوست‌ مشترکی پیدا کنیم، کاملا رنگش برافروخته شد و گفت: نه! لازم نیست تو با او آشنا شوی. او یک دوست خارجی است و صرفا تعاملات کاری داریم.

اما یک بار که من از پشت سرش نگاه می‌کردم، دیدم که با یک خانم وارد چت عاطفی و درد دل کردن شده است. از آن موقع دارم دیوانه می‌شوم. یعنی این مرد اینقدر خائن است که به خاطر یکی دو سال رسیدگی کمتر و بچه داری باید به اولین کسی که می‌رسد، دل ببندد؟

خدا می‌داند با او ملاقات کرده است یا نه. خدا می‌داند فقط یک دوست دارد یا صد تا. لابد خودش را مجرد معرفی می‌کند. شاید هم متاهلی که دچار دیوی به نام همسر شده است و دنبال معشوق مهربانی می‌گردد که سر بر شانه‌های مجازی او بگذارد و یک دل سیر پشت سر این هیولا غیبت کند.

این فکر‌ها را که می‌کنم، آتش می‌گیرم. واقعا نمی‌دانم باید با او چه کنم. بعضی وقت‌ها به طلاق فکر می‌کنم. اگر او با آن خانم مجازی به صورت حقیقی هم ملاقات کرده باشد و خیانت مجازی او به خیانت حقیقی بدل شده باشد چه؟

واقعا نمی‌توانم به او اطمینان داشته باشم. اگر به خاطر حفظ رابطه‌مان بچه‌دار نمی‌شدم، همین آقا به خاطر بچه بهانه‌جویی می‌کرد. حالا که بچه دست و پایم را بسته است، باز هم وجود بچه را بهانه خیانت پیشگی خود قرار داده است.

 

راز دوستی‌های مجازی

 

روان‌شناسان معتقدند نبود یک رابطه عمیق یا دوستی حقیقی منجر به دوستی‌های مجازی می‌شود.

اگر خیانت اینترنتی فراگیر شده، به این دلیل است که شما بهترین دوست همسرتان نبوده‌اید تا این‌که سرو کله یک غریبه مجازی پیدا شده است.

این‌که همسر شما یک خائن مجازی باشد، خیلی بهتر از خیانت به شیوه حقیقی است پس تا مجاز به حقیقت بدل نشده است، باید یک اقدام عملی انجام دهید و قطعا دعوا، مرافعه راه‌انداختن و شکستن وب کم و بساط چت همسرتان راه‌حلش نیست.

کناره‌گیری همسر شما نمی‌تواند دائمی باشد. او وقتی حس می‌کند از نظر همفکری و گفت‌وگو و احساس صداقت و درستکاری نمی‌توانید با او ارتباط بر قرار کنید، اقدام به این کار می‌کند.

فکر کنید دوست اینترنتی همسرتان چه چیزی دارد که شما ندارید و نمی‌توانید به همسرتان بدهید؟ شاید او از همسرتان تعریف می‌کند؛ به او احترام می‌گذارد و به او فرصت حرف زدن می‌دهد و شخصیت او را جذاب می‌داند. او تمام توجه خود را در فرصتی که برای چت کردن دارد، معطوف به همسرتان می‌کند، اما نکته این است که او مجازی است و شما حقیقی هستید. یعنی اگر شما هم همان کارها را به خوبی او انجام دهید، باز هم از او جذابیت بیشتری خواهید داشت.

 

فرار از تنگنا

 

گاهی خائنان اینترنتی به معنی واقعی کلمه خائن نیستند وگرنه دوستی نامشروع خود را در جایی دیگر می‌جستند نه در عالم مجاز، اما خیانت همیشه نشان این است که زوج‌ها احساس خفگی و تنگنا می‌کنند و راه موثری برای خروج از آن بلد نیستند. آنها وقتی اختلاف نظر دارند، به جای گفت‌وگوی موثر دست به پرخاشگری می‌زنند و با این کار هر لحظه از هم دور تر می‌شوند. دوست اینترنتی یک ابر انسان است. او وسط حرف شما نمی‌پرد. از راه دور به شما آزار نمی‌رساند. همیشه برای شما وقت دارد. همیشه مهربان است و اگر قیافه او را ندیده باشید، می‌توانید زیباترین چهره‌ها را هم برایش‌ تصور کنید، اما این افسانه خیال‌انگیز هرگز در واقعیت تجلی نمی‌یابد زیرا در زندگی واقعی، مردم خود واقعی‌شان را به یکدیگر نشان می‌دهند.

بنابراین برای بعضی‌ها پناه بردن به دنیای افسانه‌ای، راحت‌تر از حل مشکلات واقعی است.

 

راه‌حل

 

اگر شما با هم سازگار نیستید، راه‌حل فرار از تنگنا و پناه به عالم افسانه و مجاز نیست، شما نیاز به تغییر دارید. تغییر به معنی تکامل است نه‌ تحقیر. کرم‌ها تکامل می‌یابند و پروانه می‌شوند. نوزاد‌ها بزرگ‌ و به انسانی کامل و بالغ بدل می‌شوند و یک خوشه گندم تغییر می‌کند تا به یک قرص نان بدل شود. پس تغییر لازمه تکامل است. وقتی با همسرتان صحبت می‌کنید، سعی نکنید باد به غبغب خود بیندازید و بگویید: من همین هستم که هستم و قرار نیست تغییر کنم. حتی یک جامعه نیز ۱۰ سال به یک شکل نمی‌ماند.

لازمه زندگی زناشویی موفق این است که هریک از همسران یاد بگیرند‌ صادقانه از عشق با یکدیگر صحبت کنند. این مساله ممکن است تا حد زیادی به یک کمک بیرونی نیاز داشته باشد.

گاهی با گذشت زمان در زندگی مشترک، جذابیت‌های طرفین برای یکدیگر کمرنگ جلوه می‌کند اما همان ویژگی‌های کمرنگ شده می‌تواند برای شخصی دیگر جالب باشد. تغییر به شما کمک می‌کند‌برای شریک زندگی‌تان نیز از یکنواختی خارج شوید و پیوسته جذابیت خود را حفظ کنید.

اگر به یاد آورید که در آغاز زندگی مشترک چقدر برای یکدیگر مهم بوده‌اید و چه چیزی شما را از هم جدا کرده است، در قدم اول مساله را بیابید. در قدم دوم باید بر مشکل غلبه کنید. ضمن این‌که یکطرفه نیز به قاضی نروید.

ارتباط درست معمولا رمز موفقیت هر ازدواج است. با همسرتان روراست باشید، همه چیز را با او شریک شوید و کمی آسانگیرتر باشید. سعی کنید همسرتان را همان‌طور که هست، بپذیرید. گرچه انسان جامعه و خانواده نیازمند تغییر است، اما این به آن معنا نیست که شما متولی تغییر دادن زورکی دیگران هستید. شما فقط می‌توانید خودتان را تغییر دهید.

اگر با چالش‌های عمیق این خیانت درگیر شده‌اید و حل آن را کار ساده‌ای نمی‌بینید، سعی کنید از دوستانی که تجربه مشترکی داشته‌اند، کمک بگیرید و خانواده را طرف مشورت قرار دهید.

گاهی اصلاح رابطه نیاز به گذر زمان دارد، پس به یکدیگر فرصت بدهید و از بحث عجولانه بپرهیزید و بحث سازنده را بیاموزید یعنی از تهمت زدن، مچ‌گیری و پرخاشگری و شرح جزئیات دوری کنید.

مشاوره نیز می‌تواند به شما ‌ کمک کند تا به موضوع با بی طرفی بیشتری نگاه کنید.

اهداف مشترکتان را برای بهبود رابطه زناشویی با هم درمیان بگذارید و دلیل خطا را پیدا کنید و سعی کنید جلوی بروز دوباره آن را با اصلاح وضع موجود بگیرید.

منبع : ایرانویج

گردآوری و تنظیم : توصیه

درباره ی Jimboooo

Jimboooo

مطلب پیشنهادی

زن چینی همه چیز خوار

زن چینی همه چیز خوار

یک زن چینی با خوردن اشیای عجیب مانند ماهی قرمز زنده، مارماهی زنده، کرم زنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.