قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / چگونه بدون غرغر کردن اخلاق بد همسرتان را عوض کنید

چگونه بدون غرغر کردن اخلاق بد همسرتان را عوض کنید

مرد زندگی تان را عاشقانه دوست دارید اما ایرادهای کوچکی در رفتار او وجود دارد که شما را آزار می دهد

چگونه بدون غرغر کردن اخلاق بد همسرتان را عوض کنید

، مثلا این که خانه نامرتب است یا همیشه برای تان کادوهایی آزاردهنده می خرد و… شاید زمانی که نامزد بودید چندان برای تان اهمیتی نداشت که او در خانه خیلی نامنظم و کثیف است ولی از زمانی که با او زیر یک سقف رفته اید این مسئله به شدت آزارتان می دهد. قبل از هرچیز باید بدانید، به طور حتم هیچ چیز با غر درست نمی شود. مردها خیلی راحت صحبت ها و دلیل های منطقی را قبول می کنند چون مسلما آ ن ها نیز نمی خواهند، همسرشان را آزار دهند. در اینجا راه اصلاح ۸ تا از بدترین عادت های آقایان را برای شما آورده ایم که در آ ن ها هیچ غرزدنی برای اصلاح وجود ندارد.

 

 

● عادت بد یک

تمیزی را به شوهرتان یاد بدهید

شاید یکی از گلایه های بسیاری از خانم ها نامرتب بودن همسرشان در خانه است مثلا این که بعد از استفاده از دست شویی آن را تمیز نمی کند و برای خانم هیچ چیز بدتر از مواجه شدن با یک دست شویی کثیف نیست.

▪ راه حل: اول اجازه دهید او بداند که دوست ندارید پشت او راه بروید و کثیف کاری هایش را تمیز کنید مثلا اینکه همیشه بعد از او دست شویی را تمیز کنید. دوم این که سعی کنید، با او به یک توافق برسید و مثلا این که شما باید چه کاری انجام دهید و او چه وظیفه ای در خانه دارد. اینگونه او نیز بهتر می تواند انتظارات شما را بداند و آ ن ها را عملی سازد.

 

 

● عادت بد ۲

برگشت به دوران نامزدی

در دوران نامزدی و آشنایی، او مدام برای تان کادو می خرید، گل هدیه می داد، کاملا حواسش به شما بود و همیشه سعی می کرد که شما را خوشحال کند وبا همین کارها باعث شد شما اورا انتخاب کنید. ولی بعد از ازدواج تمام بیرون رفتن های تان محدود به رستوران محله شده و شاید سالی یک بار برای تولد، رستورانی خاص بروید. چه اتفاقی برای آن قرار های عاشقانه افتاد؟ بسیاری از مردان بعد از ازدواج آن رفتارهای پرشور خود را از دست می دهند و فراموش می کنند که این رفتارها چقدر برای شما مهم است.

▪ راه حل: اینجا جایی است که شما باید خلاق باشید! مثلا می توانید یک کنسرت خوب یا تئاتر جالب یا هر برنامه ای که برای هر دوی شما هیجان انگیز است را انتخاب کنید وبا یک پیامک به او پیشنهاد دهید و حتی برای این که روز و ساعت برنامه را یادش نرود روی یک کاغذ بنویسید و به میزش بچسبانید. مردها دوست دارند، به طور روشن خواسته شما را بدانند.

 

 

● عادت بد ۳

رک به او بگویید کارهایش را بکند

از وقتی ازدواج کرده اید مدام مجبور بوده اید لباس ها و جوراب های کثیف او را از گوشه و کنار خانه جمع کنید، روزنامه های نیمه خوانده شده او را مرتب کنید، از اطراف خانه لیوان های خالی چایی اش را بردارید و این کارها دیگر برای تان تبدیل به یک عذاب شده است.

▪ راه حل: اول از همه با خود فکر کنید که آیا او همیشه اینگونه رفتار می کند وشما را مجبور می کند که وسایلش را جمع کنید یا گاهی و فقط این بار است که شما ناراحت شده اید و قبلا مشکلی نداشتید، سپس به او بگویید که چقدر برای تان آزاردهنده است که تبدیل به یک خانه دار تمام وقت شده اید و از او بخواهید که تغییری در این وضعیت ایجاد کند. شاید این راه حل به نظرتان بسیار ساده و پیش پاافتاده باشد ولی باور کنید که تاثیر دارد. مردان تا وقتی شما به طور روشن انتظار و خواسته تان را مطرح نکنید آن را عملی نمی کنند. این بار این روش را امتحان کنید مثلا به او بگویید: «برای من بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده است که همیشه فقط من مسئول جمع آوری لباس ها باشم. اگر لباس های تمیز را در کمد و لباس های کثیف را در سبد لباس های کثیف بگذاری کمک بزرگی به من می کنی. » در حرف های تان کاملا نشان دهید که کمک او می تواند چقدر خوشحال تان کند و بعد از این که خواهش شما را هم عملی کرد از او تشکر کنید.

 

 

● عادت بد ۴

موبایل را کنار بگذار آقای شوهر

این روزها دیگر مثل قدیم نیست که اعضای خانواده در یک محیط صمیمی و بدون دغدغه دور هم جمع می شدند و با هم حرف می زدند. امروزه چیزهای زیادی مثل تلفن، اینترنت و… وجود دارند که حواس را پرت می کنند و در نتیجه نمی توان با تمرکز کامل باهم صحبت کرد، این مشکل جایی بیشتر می شود که شوهر شما یک گوشی هوشمند مثل آی فن هم داشته باشد. معمولا او هیچگاه گوشی را زمین نمی گذارد و مدام در حال بازی و… با گوشی است.

▪ راه حل: اول از همه اجازه دهید او بفهمد شما از این که مدام ببینید او سرش در گوشی است اصلا لذت نمی برید و بیشتر ترجیح می دهید که هنگام صحبت به صورت شما نگاه کند. وقتی متوجه شود که این عادتش شما را آزار می دهد آمادگی آن را پیدا می کند که آن را کم کند. در این حالت شما می توانید با روش های مبتکرانه ای این عادت را از او دور کنید.

 

 

● عادت بد ۵

از او بخواهید گوش کند

یکی از گلایه های رایج خانم ها این است که شوهران شان به حرف های آن ها گوش نمی دهند. این مشکل از جایی آغاز می شود که خانم ها گمان می کنند، خواسته یا انتظارشان برای طرف مقابل روشن است اما در حقیقت در اغلب موارد اینگونه نیست. البته ممکن است که این عادت بد نیز در شوهر شما وجود داشته باشد که وقتی حرف می زنید عکس العمل مناسبی نداشته باشد اما انصاف داشته باشید، شاید او واقعا نداند که واکنش درست چیست.

▪ راه حل: این را به خاطر داشته باشید که اگر شوهرتان شما را دوست داشته باشد هرکاری برای خوشحال کردن تان می کند. بنابراین مطمئن شوید که احتیاج و خواسته تان را به روشنی برای او مطرح کرده اید و قرار نیست او خود چیزی را متوجه شود بلکه شما باید اول از او بخواهید.

 

 

● عادت بد ۶

برای شوهرتان داستان بگویید

هر کسی یک نوع کادو و هدیه را دوست دارد بعضی از خانم ها وسایل دست ساز و ظریف را دوست دارند، بعضی ها کادوهای زیبا و پر آب و رنگ دوست دارند، بعضی دیگر نیز ترجیح می دهند، چیزی هدیه بگیرند که احتیاج دارند مثل یک وسیله خانه یا… بعضی هم کادوهایی گران قیمت. بنابراین به مردان حق دهید که به درستی ندانند شما چه نوع کادویی دوست دارید و در واقع ممکن است نظر آ ن ها با شما در مورد یک کادوی خوب متفاوت باشد.

▪ راه حل: برای او یک داستان بسازید یعنی یک خاطره بسازید که در آن یکی از دوستان تان کادویی برای شما خریده که اصلا دوستش نداشتید مثلا یک پشتی صندلی هدیه داده درحالی که شما ترجیح می دادید، یک کفش یا کیف زیبا هدیه بگیرید.

 

 

● عادت بد ۷

فقط حق داری بازی های تیم محبوبت را ببینی عزیزم

بیشتر مردها طرفدار یک یا چند تیم ورزشی هستند و این علاقه شان قبل از آشنایی با شما نیز وجود داشته است اما تفاوت بعد از ازدواج این است که چون مسئولیت های بیشتری در قبال خانواده دارند به نظر می آید که در دیدن مسابقه ها زیاده روی می کنند در صورتی که قبلا نیز به همین مقدار مسابقه ها را تماشا می کردند.

▪ راه حل: خیلی آرام به دور از هیجان و احساسات یا بدون عصبانیت به او بگویید که زمان هایی که او روی کاناپه مسابقات ورزشی را نگاه می کند، شما احساس تنهایی و ناراحتی می کنید. سپس راه حل را به او پیشنهاد دهید: از او بپرسید به چه تیم هایی علاقه دارد و حتما باید بازی آ ن ها را تماشا کند، سپس با هم قرار بگذارید که فقط بازی این تیم ها را ببیند و بقیه وقتش را به خانواده اختصاص دهد. یک فکر دیگر هم می تواند این باشد که به او پیشنهاد دهید، به فرزندان تان فوتبال یا هر ورزش مورد علاقه اش را بیاموزد. آن وقت، وقت کمتری مقابل تلویزیون و وقت بیشتری را با بچه ها می گذراند.

 

 

● عادت بد ۸

به ظاهر خودش بی اهمیت است

حقیقت این است که بسیاری از مردان متوجه نمی شوند یا برای شان مهم نیست که مثلا رنگ تی شرت شان با شلوارشان هماهنگ نیست یا اصلا تمیز نیستند.

▪ راه حل: خوشبختانه بسیاری از مردان خوشحال می شوند که کسی در این زمینه کمک شان کند به خصوص اگر بدانند که خوش تیپی و مرتبی شان شما را هم خوشحال می کند، به جای این که از او ایراد بگیرید و قیافه تان را کج و معوج کنید با او در مقابل کمد لباس هایش بروید و یک لباس مناسب پیشنهاد دهید و سپس به او بگویید که چه مرد خوش تیپ و فوق العاده ای شده است.

منبع : ایرانویج

گردآوری و تنظیم : توصیه

درباره ی Abtin

Abtin

مطلب پیشنهادی

مردهای مورد پسند خانم ها

مردهای مورد پسند خانم ها

بارها شنیده‌ایم که مردهای متاهل مردهای مجرد را نصیحت می‌کنند که رمز یک ازدواج موفق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.