قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / ورزش / زیبا پرستی در پرورش اندام بانوان

زیبا پرستی در پرورش اندام بانوان

گروه زیبا پرستان به دسته زنان و مردانتقسیم می شوند که در گزینه ی زیباپرستی در بعضی موارد انتخاب آنان مشترک و در بعضی موارد از یکدیگر مجزاست.

 

زیبا پرستی در پرورش اندام بانوان

انتخاب تناسب و زیبائی اندام در مردان ایرانی، سالیان سالسابقه دیرینه دارد و زنان نه تنها در کشور ما بلکه در همه ی کشورها قدمت در انتخاب آرایش مو و چهره دارند.شاید این انتخاب زنان ژنتیکی و یا فطریباش؛ اما جدای از مو چهره، زنان ایران سال ها است که به سایز و وزن و تناسب اندام فیتنس نیز اندیشیده اند و در طی سال های اخیر این خواسته ی آن ها به شدت و با جدیتتعقیب یافته و بدین علت درکمتر مکان ورزش است که بادی بیلدینگ آقایان وجود داشته باشد و نیمی از ساعات روز به بانوان اختصاص نیافته باشد. این حسن انتخاب در روحیه ی زیباپرستی بانوان بسیار تأثیر چشمگیر داشته و در کنار ظواهر آرایشی و تناسب اندام، سلامتی را نیز برای آنان به ارمغان آورده است.

یکی از مباحثی که همواره مورد توجهافراد بوده علت افزایش سن در بانوان است که عده ای معتقدند صبر و بردباری و تحمل دربرابر ناملایمات و مشکلات رمز طول عمر آنان است. عده ای معتقدند که به لحاظ ژنتیکیبانوان از صحت و سلامت بیشتری نسبت به آقایان برخوردارند و بدین علت عمر آنان نیزبیشتر است. حقیقت آن است که زنان از نقطه نظر علمی و مختصات ژنی تنها ۱۰% از قدرتآقایان کمتر می باشند.

علت آن هم به دلیل تفاوت هورمون زنانه نسبت به مردان است کهآنان را از مردان جدا می سازد در غیر این صورت به لحاظ توانایی جسمانی و عقلانی هیچتفاوتی بین آنان موجود نیست.شاید در طول عمر خود به دلیل اندیشهمتداول مردم هزاران هزار بار دیده و شنیده اید که ظرافت خانم ها آنها را از کارهایسنگین و قدرتی منع و تصور بر آن می رفت که اثرات سوء بر آنها باقی می گذارد؛ درحالی که قدرت زنان تنها ۱۰% کمتر از مردان است.

یکی از بهترین دلایل خط بطلان کشیدنبه این عقاید حضور بانوان در اماکن باشگاهی و تحمل تمرینات سخت و قدرتی مانندتمرینات با وزنه و تمرین با دستگاه های کششی و در سطح پیشرفته انتخاب وزنه هایی استکه حتی بعضی از مردان هم قادر به جابجائی و تمرین با آن نیستند.ما حصل این همه سعی و تلاش این است کهاین گروه در کاهش و افزایش وزن و سایزگیری دلخواه به اهداف دلخواه دسترسی یافته ویکی از فاکتورهای دیگر زیباپرستی بر فاکتورهای قبلی زنان افزوده می گردد.

در هر حالامروزه شاید بتوان گفت که یکی دیگر از رموز افزایش طول عمر زنان، دیدگاه منطقی ودرست و علمی آنان از طریق صرف اوقات ورزش است.در یک بررسی و تحلیل منطقی و علمیمی توان اذعان داشت که افزایش طول عمری که نسبت به سطح جامعه در بعضی از زنان جهان(طول عمری معادل بیش از یکصد سال) شنیده می شود وابسته به علل گوناگون است؛ ازجمله: آب و هوا، تغذیه، سازش با محیط، برقراری روان و اعصاب مناسب با حوادث و معتقدبه اعتقادات مذهبی.

اخیراً دانشمنداندر پژوهش های علمی پی برده اند که هورمونی در کهنسالگی زنان و مردان ترشح می شود کهآنها را در مقابل بیماری ها مصون می دارد. ایستادگی وت مقابله با شرایط بدن در

برابر بیماری ها و تنظیم بدن با سوخت و ساز منطقی یکی از مهم ترین عوامل افزایش طول عمر در سنین بالا است.

 

گردآوری و تنظیم : گروه ورزشی توصیه

منبع : آکا ایران

درباره ی Abtin

Abtin

مطلب پیشنهادی

مشکلتان تورم است؟ ورزش کنید!!

مشکلتان تورم است؟ ورزش کنید!!

بعضی ها وقتی برای مدتی روی مبل یا پشت میز کار می نشینند، احساس می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.